Meyveden Şeker

Meyveden Şeker
Şeker Yerine Geçer

Çay, kahve, süt gibi sıcak ve soğuk içeceklerde, pasta, kurabiye, reçel ve sütlü tatlılar gibi şekerin bulunduğu her alanda Meyveden Şeker’i kullanabilirsiniz. Düşük glisemik indeksiyle Meyveden Şeker’i kullanarak lezzetli, sağlıklı tarifler hazırlamak çok kolay. Çay ve kahve gibi içeceklerde Meyveden Şeker kullanmak isteyenler içinse, kolay ölçülebilir özelliğiyle 7ml’lik Meyveden Şeker tek kullanımlık paketi kullanabilirsiniz.

Meyveden Şeker’i ve tek kullanımlık paketlerimizi en yakın Migros, Macrocenter ve Kipa mağazalarında ve Migros Sanal Market’te bulabilirsiniz.

SATIŞ NOKTALARI

Dengeli Şeker Yapısı

Dengeli Şeker Yapısı

Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen Meyveden Şeker, Duyarlı ve Kontrollü Tarım yöntemleriyle yetiştirilen elmalardan elde edilir. İçeriğinde elmada doğal olarak bulunan üçlü şeker karışımı bulunur. Bu bileşimde; FRUKTOZ % 40, GLİKOZ % 17 ve % SAKKAROZ % 13 oranındadır. Elmanın kendisinden gelen doğal ve dengeli bir şeker yapısına sahip olan Meyveden Şeker, düşük glisemik indeksiyle diğer tatlandırıcılardan ayrışır.

Düşük Glisemik İndeks, Düşük Kalori

Düşük Glisemik İndeks, Düşük Kalori

Lezzetinden ödün vermeden sağlıklı beslenmek isteyenlere özel ürettiğimiz Meyveden Şeker, düşük glisemik indeksiyle ve düşük kalori özelliğiyle rafine şekere göre daha sağlıklı ve doğal bir alternatiftir. Meyveden Şeker’in glisemik indeksi 49 dolayındadır ve bu özelliğiyle düşük glisemik indeksli gıda grubunda yer almaktadır. Glisemik indeksin düşüklüğü meyve şekeri(früktoz) içermesinden kaynaklanmaktadır. Elmadaki doğal üçlü şeker karışımından oluşan Meyveden Şeker, 100 gramında 280 kkal içerirken, rafine şeker 400 kkal içermektedir. Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen, %100 elmadan ürettiğimiz Meyveden Şeker, rafine şekere doğal bir alternatiftir.

Meyve Tadı ve Kokusu İçermez

Meyve Tadı ve Kokusu İçermez

Özenle yetiştirdiğimiz elmalardan elde edilen elma suyunu saflaştırma işleminden geçirip, elmadan gelen şeker dışındaki tat ve koku maddeleri ayrıştırıyoruz. Ayrıştırma işlemi sırasında meyve şekeri dışındaki maddeler elma suyundan uzaklaştırıldığı için Meyveden Şeker, meyve tadı ve kokusu içermemektedir. Meyveden Şeker, sağladığı tatlılık dışında katıldığı gıdanın tadında, kokusunda veya renginde herhangi bir olumsuz değişmeye yol açmaz. Yüzde yüz elmadan ürettiğimiz Meyveden Şeker’i her tarife gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Meyveden Şeker Nedir?

Açık renkli elma suyu konsantresidir. Gönül rahatlığıyla yiyebilmeniz için meyve şekerinin en saf halini üretiyoruz, mutfağınıza doğallık katıyoruz.